Slovo úvodem…

Svaz tělesně postižených byl založen v roce 1910 po zániku Svazu invalidů. Členská základna byla v tuto dobu přibližně 71 tisíc členů. Okresní organizace Svazu tělesně postižených v ČR z. s.  Příbram je organizační jednotkou STP v ČR z. s. a řídí se stanovami a ustanoveními platnými pro celý Svaz tělesně postižených v ČR. Okresní organizace STP má právní subjektivitu a může rozvíjet samostatné aktivity, které nejsou v rozporu s platnými stanovami a předpisy STP v ČR a jiných orgánů. Organizace je od 1. 1. 2014 zapsaný spolek tělesně postižených občanů, seniorů, dětí a jejich rodičů a přátel.

Svaz tělesně postižených v ČR, o.s. je samostatnou, nezávislou organizací, která sama o sobě a dále prostřednictvím organizačních jednotek, jako samostatných právnických osob, pomáhá zajišťovat potřeby a zájmy svých členů. STP v ČR, o.s. je občanským sdružením založeným podle zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů.

Sdružujeme, podporujeme a hájíme specifické potřeby a zájmy tělesně postižených občanů bez ohledu na rozsah jejich postižení a věk. Dále nabízíme pomoc všem, kteří se sami o sebe nemohou postarat z jakéhokoliv důvodu. Ať již v důsledku stáří, fyzického či duševního handicapu nebo nepříznivých sociálních podmínek.

STP v ČR, z.s. působí prostřednictvím okresní a místních organizací v regionu města Příbram a v regionu obce Milín, Sedlčany, Dobříš a Březnice, Rožmitál pod Třemšínem. Všechny nabízené sociální služby jsou řádně zaregistrovány na KÚ středočeského kraje v Praze.

 

Poslání a cíle…

Okresní organizace STP v ČR z. s. Příbram spolupracuje s dalšími organizacemi, zabývající se pomocí a prosazováním co nejlepších podmínek všech postižených občanů. Všechny organizace, tj. místní, okresní, krajská, mají vlastní právní subjektivitu a mohou vyvíjet svou vlastní  činnost, za kterou nesou veškerou zodpovědnost.

Cílem okresní organizace STP v ČR z. s. Příbram je rozvíjet podmínky tělesně postižených občanů pro plnohodnotný život ve společnosti. I do budoucna budou všechny organizace STP v ČR z. s. pomáhat řešit vzniklé  problémy a vyvíjet úsilí pro zlepšení podmínek tělesně postižených občanů a seniorů.

Okresní organizace STP v ČR z. s. Příbram chce i  nadále rozvíjet svou činnost a ve spolupráci s STP v ČR z. s. zvyšovat vzdělávání členů výboru. Spolupracovat se základními organizacemi, radou i případnou pomocí s dalšími organizacemi, zabývajícími se péčí o postižené občany.

Kalendář
Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris.